Korowód Świętych przeszedł przez Szczawnicę

Fot. Arch. Organizatora 2021.11.03 19:32 / news / czytano 1938 / opinie 0

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych ulicami Szczawnicy przeszedł Korowód Świętych. Organizatorami Korowodu Świętych od kilku lat jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafia Szczawnica. 

Dzieci i dorośli wcielili się w postacie świętych dając odważne świadectwo naśladowania życia ludzi świętych. Mieszkańcy Szczawnicy oraz goście podziwiali dobrze zorganizowany pochód, stroje i głośny śpiew, który ubogacał modlitwę różańcową. Po zawiązaniu wspólnoty, odczytaniu Słowa Bożego i opieczętowaniu uczestników, Korowód wyruszył ze Szkoły Podstawowej nr 2 i dotarł do kościoła parafialnego, gdzie dzieci zostały nagrodzone za udział w październikowych nabożeństwach różańcowych. Nagrody otrzymali także wszyscy uczestnicy Korowodu Świętych.

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w Korowodzie Świętych, którzy swoją postawą chcieli przypomnieć światu, że każdy człowiek jest powołany do świętości. Dziękujemy organizatorom: Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, Akcji Katolickiej, księżom z Parafii a także Straży Miejskiej i Straży Pożarnej za dbanie o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Autor: ks. Piotr Cierniak
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij