Natalia Niemen zaśpiewała podczas koncertu finałowego warsztatów Natural Voice Perfection

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.08.12 17:36 / news / czytano 6573 / opinie 0

Warsztaty NVP trwające od 3. sierpnia br. zakończyły się wczoraj finałowym koncertem w Sali Głównej Dworku Gościnnego. Gwiazdą szczawnickich warsztatów był Wojciech Myrczek a samego koncertu finałowego Natalia Niemen.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Wokalnej jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit. Powstało z inicjatywy nauczycieli śpiewu, entuzjastów zdrowego i naturalnego śpiewania. Skupia w swych szeregach zarówno pedagogów, wokalistów, aktorów, jak również osoby ze środowisk związanych pośrednio z pracą głosem - takich jak lekarze foniatrzy, psychologowie oraz muzycy instrumentaliści wspierający idee kształcenia dobrego warsztatu wokalnego u osób śpiewających. Stowarzyszenie działa na terenie Polski, Europy, a także na innych kontynentach.
 
Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Wokalnej, Natural Voice Perfection ma na celu zrzeszanie i szkolenie nauczycieli pragnących stosować w swej pracy naturalną technikę wokalną, zgodną z fizjologią, umożliwiającą zdrowe, skuteczne i bezproblemowe posługiwanie się głosem. Sięga do korzeni dobrej techniki wokalnej, czyli czystego bel canto. Pracując z artystami kładzie nacisk na konieczność posługiwania się głosem w sposób jak najbardziej naturalny. NVP jest społecznością nauczycieli ustawicznie podnoszących własne kwalifikacje, pragnących dzielić się wiedzą i doświadczeniami zarówno z innymi nauczycielami jak i wokalistami.
 
Prowadzi program szkoleniowy dla pedagogów wokalnych, dający możliwość zgłębiania tajników techniki propagowanej przez NVP. Program ten połączony jest z procesem certyfikacji. 

Organizuje szkolenia i warsztaty, takie jak te zakończone właśnie w Szczawnicy, przybliżające to, co się dzieje w wokalistyce na całym świecie. Wychodzi naprzeciw wszystkim problemom, na które mogą natrafić nauczyciele pragnąc sprostać wymogom współczesnej wokalistyki. Nade wszystko Stowarzyszenie chce pomagać śpiewać w każdym stylu wokalnym, bez szkodzenia głosowi, z zachowaniem jego naturalnej barwy, poszerzając skalę i wzmacniając kontrolę nad głosem.

Wszystkie działania Stowarzyszenia realizowane są w ścisłej współpracy z uznanymi naukowcami, pedagogami i artystami z całego świata a jego prezesem jest Sonia Lachowolska.

Wczoraj finałowym koncertem w Sali Głównej Dworku Gościnnego zakończyły się warsztaty NVP trwające od 3. sierpnia br. Gwiazdą szczawnickich warsztatów był Wojciech Myrczek, wokalista jazzowy urodzony w 1987r. Laureat I miejsca i nagrody publiczności "SHURE Montreux Jazz Vocal Competition 2013", nagrody dla Największej Indywidualności Konkursu "Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa 2010", Grand Prix w konkursie „Jazz Voices 2011” (Litwa), I miejsca w konkursie "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu" (2007r.). Występował m.in. na "The Hague Jazz Festival" (Holandia), "BlueBoat" Jazz Festival (Niemcy), Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty, "Green Town of Jazz" w Zielonej Górze. Współpracował z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Arkiem Skolikiem, Bogusławem Kaczmarem, Pawłem Tomaszewskim, Michałem Wierbą. W swoim dorobku posiada płytę "Wojciech Myrczek Quintet - We'll Be Together Again", która ukazała się w piśmie "Jazz Forum" w 2010r. Na stałe współpracuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia”. Absolwent, a obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Gwiazdą koncertu finałowego natomiast była córka wybitnego polskiego kompozytora, multiinstrumentalisty, piosenkarz i autor tekstów piosenek Czesława Niemiena, Natalia Niemen. Artystka z muzyką związana jest od najmłodszych lat, absolwentka warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New life’m i TGD. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij