Przez centrum Szczawnicy przeszedł II Orszak Trzech Króli

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.06 17:50 / news / czytano 4100 / opinie 0

Szczawniczanie przeszli w orszaku z Parku Dolnego do kościoła parafialnego. Korowód tworzyły nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli. Wspólnemu śpiewaniu kolęd akompaniowała kapela góralska „Ze Scownic”.

Barwny korowód z trzema mędrcami symbolizującymi trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę oraz Świętą Rodzinę wyruszył z Parku Dolnego ulicą Główną w kierunku kościoła. Obok Domu Handlowego „Halka” zgromadzeni obejrzeli scenę biblijną z wizyty Trzech Króli u Heroda. W końcu orszak dotarł do kościoła, gdzie w stajence Trzej Królowie złożyli pokłon Nowonarodzonemu i przekazali mu dary: mirrę, kadzidło i złoto. Pochód zakończył się uroczystą Mszą Świętą w kościele. 

W dniu świętowania Objawienia Pańskiego, w rozśpiewanym pochodzie wzięło udział ponad 200 osób. Wśród przebierańców byli m.in. królowie, pastuszkowie, anioły, diabły i Herod ze swoją świtą. W pochodzie wzięły udział dzieci i młodzież ze szczawnickich szkół, a nawet goszczący w Szczawnicy kuracjusze. 

Organizatorami Drugiego Szczawnickiego Orszaku Trzech Króli byli: Parafia św. Wojciech BM i miejscowy oddział Akcji Katolickiej. Przemarsz zabezpieczała szczawnicka Straż Miejska.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij