Rozśpiewane Jasełka w radosnym dziecięcym wydaniu

Fot. AS 2016.01.26 10:58 / news / czytano 1926 / opinie 0

W minioną niedzielę w jaworczańskim kościele uczniowie szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej wystąpili w XII Koncercie Kolęd i Pastorałek. Przygotowany na wysokim poziomie słowno-muzyczny spektakl dostarczył zebranym i radości, i wzruszeń, skłaniając jednocześnie do refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia. 

Tegoroczny koncert kolęd można nazwać muzycznymi Jasełkami. Motywem przewodnim przedstawienia była myśl św. Franciszka, który wpada na pomysł zorganizowania Bożonarodzeniowego Misterium. Liryczne, pełne refleksji słowo na temat Bożego Objawienia i pokory Małego Jezuska, przeplatało się z radosnymi piosenkami i tańcem. Nie zabrakło elementów humorystycznych zawartych w kwestiach rzekomo wypowiadanych przez postacie kukiełkowe, jakimi były wykonane z papieru owca i koza. Duży podziw wśród publiczności wzbudziły dekoracje, barwne stroje i pełna wdzięku gra na kolorowych dzwoneczkach, na których kilkoro dzieci wspólnie wykonało jedną z kolęd.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, której dyrektorem jest Beata Kowalska, od kilkunastu lat słynie z koncertów i mini przedstawień teatralnych. Inicjatorką i pomysłodawczynią organizowania tych spektakli jest nauczycielka Teresa Topolska. Pracując z dziećmi podczas dodatkowych zajęć aranżuje przedstawienia, uczy dzieci śpiewu i gry na instrumentach. Pomocą służą też inni nauczyciele, w tym Danuta Nowak, Agnieszka Sobierska i Beata Wyrostek. Dzięki tej pracy, występujący na scenie uczniowie nie są zestresowani, śpiewają, tańczą i recytują z pasją i radością, które udzielają się widzom.

Tegoroczny koncert cała grupa zaprezentowała w kościele w Szlachtowej w niedzielę 17 stycznia i 24 stycznia w Jaworkach. Warto, aby te zdolności, praca i jej efekty zostały w przyszłości zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców. Ksiądz proboszcz Tadeusz Wojciechowski podziękował wszystkim za zaangażowanie w organizację przedstawienia.
Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij