Uroczyste zakończenie projektu

Fot. 2017.12.22 15:47 / news / czytano 1368 / opinie 0

Podczas sesji Rady Gminy Krościenko w dniu 21 grudnia 2017 roku swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali młodzi uczniowie „mistrza” p. Jana Kubika.

Z uwagi na okres świąteczny były też kolędy grane i śpiewane. Przez cały rok w ramach projektu pn: Pieniński mistrz tradycji” trzy młode osoby pod czujnym okiem „mistrza” uczyły się między innymi gry na skrzypcach i oktawkach pienińskich. Projekt był w całości dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  W ramach projektu obywały się warsztaty, podczas których wykonano spodnie, kamizelki i serwety góralskie.  Z rąk Wójta Gminy  Pana Jana Dydy i Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Władysławy Bodziarczyk uczestnicy projektu odebrali  dyplomy oraz upominki.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij