Z życia wzięte - Jasełka 2020

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2020.01.19 21:20 / news / czytano 3366 / opinie 0

W niedzielę w sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n.D można było obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowanych przez s. Grażynę Lupę z Niepublicznego Przedszkola Ochronki Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych.

W niedzielnym spektaklu uczestniczył Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko n.D, a także proboszcz krościeńskiej parafii ks. Henryk Homoncik. Nie zabrakło rodziców oraz rodzin osób występujących. Sala remizy OSP wypełniona była po brzegi. 
 
Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio, później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie. Sama nazwa jasełka pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij