Szczawnica: 318,5 metrów szarlotki bije dotychczasowy rekord Guinnessa Niemców

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.04.24 13:13 / news / czytano 4594 / opinie 0

Dwa dni ponad 45 osób pracowało w Szczawnicy nad nowym rekordem w długości szarlotki, która podzielona na 1978 kawałków błyskawicznie została zjedzona.

W pieczenie włączyła się młodzież pienińskich szkół - Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek z Krościenka n.D, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy, członkowie Związku Podhalan i strażacy z miejscowej jednostki. 
 
Światowy rekord należący do Niemców został pobity o ponad 31 metrów. Szarlotka powstała z 700 kilogramów sądeckich jabłek, 400 kostek masła, 600 kilogramów mąki i nieco mniej ilości cukru.
 
Bicie rekordu w Szczawnicy było częścią imprezy rozpoczynającej Sezon Turystyczny w Małopolsce, flisacki sezon na Dunajcu i obchodów Roku Szalayowskiego w Szczawnicy. 
 
Autor filmu Zdzisław Salis - www.wodzirej.info
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij