Akcja Miś w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach

Fot. Arch. szkoły 2014.04.22 08:19 / news / czytano 4600 / opinie 0

16 kwietnia szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Nie bij mnie, Kochaj mnie!”, której inicjatorem jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zasada akcji jest prosta - należało przynieść misie do szkoły. Potem zostały one symbolicznie zabandażowane oraz przyczepiliśmy  do nich karteczki z hasłem „Nie bij mnie – Kochaj mnie!”, a następnie maskotki umieściliśmy w różnych miejscach. W Urzędzie Gminy Czorsztyn i Urzędzie Pocztowym w Maniowach, koło szkoły, na przystanku w Kluszkowcach, koło miejscowego kiosku Ruchu i Gminnego Ośrodka Kultury. Wszędzie tam, gdzie mogły być zauważone.

Uczniowie szkoły razem z nauczycielami przemaszerowali w pochodzie ulicami Kluszkowiec niosąc transparent z hasłem przewodnim akcji. Każdy niósł „smutnego” misia z zabandażowanymi łapkami.
 
Celem akcji było pokazanie, że problem przemocy i agresji w rodzinie nadal jest bardzo duży i należy reagować na to zjawisko, a szczególnie gdy ofiarami są dzieci. 
Autor: Justyna Bednarczyk / Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij