Znany jest termin wizyty Prezydenta w Szczawnicy

2013.08.21 15:40 / news / czytano 2999 / opinie 0

Już w najbliższy poniedziałek 26. sierpnia Bronisław Komorowski ponownie odwiedzi Szczawnicę. W planach wizyty uzgodniono Spływ Dunajcem a także zwiedzanie zabytkowych cerkwi w Szlachtowej i w Jaworkach. 


- Wizyta Prezydenta RP z okazji 600-lecia Szczawnicy to dla nas prawdziwy zaszczyt. Czynimy starania o to, aby wizyta głowy państwa w Szczawnicy przebiegała jak najciekawiej. Kancelarię Prezydenta zainteresowały zdjęcia prezentujące wnętrza obu świątyń – Jaworczańskiej i Szlachtowskiej, dlatego ustaliliśmy, że Prezydent zwiedzi je w trakcie swojego pobytu w Pieninach – mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.
 
Prezydent przyjedzie do Szczawnicy po raz drugi. Poprzednia wizyta miała miejsce na początku września 2012 roku. Wtedy zbiegła się z jubileuszem 50-lecia nadania Szczawnicy praw miejskich. Bronisław Komorowski spotkał się z władzami Szczawnicy, właścicielami Uzdrowiska i mieszkańcami miasta. W swoim wystąpieniu podkreślił widoczne pozytywne efekty procesu reprywatyzacji Uzdrowiska.
Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij