Bo zależy nam na młodzieży - festyn profilaktyczny krościeńskich szkół średnich

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.30 12:02 / news / czytano 1696 / opinie 0

W piątek 25 września 2015r. mimo deszczowej pogody odbył się Festyn Profilaktyczny pod hasłem ,,Kocham Wolność’’.

Festyn był podsumowaniem realizowanego projektu ,, Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego”. Taka forma zajęć jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ponieważ służy nie tylko profilaktyce, ale także umożliwia młodym ludziom rozwijanie swoich talentów. 

Podczas  trwania festynu młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem mogła zaprezentować swoje umiejętności muzyczne, wokalne i sportowe, a także podziwiać występy zaproszonych gości. Na zakończenie zagrali bowiem DJ Yonas i Bęsiu. 

Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) tworzą zespół RYMcerze.  Prowadzą projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Mają konkretny plan – przekazać młodym ludziom w swoim hip-hopie wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazać drogę lepszego życia. Raperzy prowadzą spotkania z uczniami. W latach 2013–2015 odwiedzili 145 placówek w Polsce i za granicą, dotarli do ponad 105 tysięcy uczniów. Współczesna młodzież jest pogubiona, a bez właściwych autorytetów i zasad moralnych — może zmarnować swoje życie. Pod wpływem nieodpowiedniego towarzystwa młodzież coraz częściej i śmielej sięga po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”, chcąc zaimponować rówieśnikom. Rzadko kiedy zdarza się, aby młodzież z takim zainteresowaniem słuchała kolejnej „prelekcji” z cyklu  profilaktyka. Świadectwo Bęsia poruszyło wiele serc i przede wszystkim dało sporo do myślenia. Rymcerze są dowodem na to, że każdy kto upadnie, dzięki pomocy wiary i nadziei, jest w stanie ponownie się podnieść. 

Koordynatorem działań była Agnieszka Tomczyk - pedagog szkolny.
Autor: Oprac. red.
Źródło: ZSZiP
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij