Pijany i z marihuaną

Fot. 2018.06.13 19:02 / news / czytano 1660 / opinie 0

11 czerwca br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji z Krościenku nad Dunajcem w trakcie patrolu w miejscowości Grywałd zauważyli kierującego quadem, który nie korzystał w trakcie jazdy z hełmu ochronnego, a pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej oraz  wymaganego oświetlenia.

W trakcie kontroli kierujący 21-letni mieszkaniec Hałuszowej zaczął  się nerwowo i podejrzanie zachowywać. Bardzo szybko wyjaśnił się powód zachowania mężczyzny. Po badaniu okazało się, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie, a w kieszeni policjanci znaleźli ponad 2.5  grama marihuany. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.

21-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mylne jest przekonanie wśród młodzieży i osób dorosłych, że w Polsce dozwolone jest posiadanie środków odurzających na własny użytek. Przypadek mniejszej wagi zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij