Dożynkowa niedziela w Sromowcach Wyżnych

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.25 14:59 / news / czytano 2716 / opinie 0

Mieszkańcy Gminy Czorsztyn najpierw podczas Mszy św. a później na wspólnej zabawie podziękowali za tegoroczne plony. Co roku konkurs wieńców dożynkowych odbywa się w innym sołectwie gminy. Zakończenie lata miało miejsce w Sromowcach Wyżnych. 

Po Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM barwny korowód mieszkańców i gości udał się do amfiteatru na boisku sportowym. Tradycyjnie przybyłych przywitał włodarz gminy Tadeusz Wach mówiąc o symbolice, trudzie i tradycji dożynkowej.

Następnie na scenie wystąpiła orkiestra dęta z Maniów, zespół „Sromowianie” oraz „Małe Flisoki”. Po dawce regionalnej muzyki publiczność rozbawiał Kabaret Biesiadny - Biesiada Polska. Wokalistka zespołu Ania jest znana z TV POLSAT i TVS , Zbyszek - gra na akordeonie i śpiewa oraz dwie dziewczyny w chórkach. Repertuar składa się z samych największych przebojów biesiady polskiej takich jak: Szła dzieweczka, Głęboka studzienka, Ukraina, Krakowianka, Ułani, Kwiatek czerwony czy On zimny ona gorąca.

Podczas imprezy nagrodzone zostały Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Gminy Czorsztyn, za konkursowe wykonanie wieńców dożynkowych. Chętni mogli spróbować sił w specjalnie przygotowanych na tę okazje konkursach.

Przy sprzyjającej pogodzie, w dobrych humorach bawiono się przy dźwiękach zespołu "Folk Power" i "Ni ma casu". Organizatorem imprezy byli: Urząd Gminy Czorsztyn, Gminne Centrum Kultury oraz mieszkańcy Sromowiec Wyżnych.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij