Masz prawo do mediacji - spotkaj się z prokuratorem

2015.09.26 21:20 / news / czytano 2290 / opinie 0

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu przy ulicy Ludźmierskiej 29 w ramach akcji Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji trwającego od 12 października do 17 października br. zaprasza na bezpłatne spotkania z pełniącymi dyżury prokuratorami.

Mediacja w postępowaniu karnym ma na celu doprowadzenie do ugodowego rozwiązania konfliktu karnego pomiędzy pokrzywdzonym a sprawcą (podejrzanym) w drodze negocjacji prowadzonych przy udziale mediatora powołanego przez prokuratora lub sąd.

Postępowanie mediacyjne daje stronom możliwość współdecydowania o swojej sprawie, pomaga zrozumieć stanowisko drugiej strony i wypracować przy udziale osoby neutralnej - mediatora satysfakcjonującej ugody, a przede wszystkim szybkiego naprawienia szkody i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę od sprawcy przestępstwa.
 
Osoby zainteresowane mogą spotkać się z prokuratorem od 12-16 października w godzinach 8.30-14.00 w siedzibie prokuratury w Nowym Targu lub porozmawiać telefonicznie dzwoniąc pod numer: 18 264 00 70.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij