Gimnastyka po angielsku i niemiecku

Fot. Arch. szkoły 2014.06.17 14:27 / news / czytano 3269 / opinie 0

10 czerwca 2014 w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy, już po raz czwarty, zorganizowano Dzień Języków Obcych, który na stałe wszedł w kalendarz imprez szkolnych.

Tym razem w programie uroczystości znalazły się wycieczka po zabytkach Wielkiej Brytanii, koncert piosenki anglo - i niemieckojęzycznej, współczesna wersja przedstawienia Czerwony Kapturek w języku angielskim oraz prawdziwa historia Czerwonego Kapturka w formie skeczu muzycznego w języku niemieckim. Obydwa przedstawienia podsumowane zostały za pomocą piosenki zespołu Die Prinzen „Be cool, speak deutsch”, której treść wskazuje na to, jak wiele w języku niemieckim odnaleźć można internacjonalizmów i zapożyczeń pochodzących z języka angielskiego i jak w prosty sposób można wykorzystać te podobieństwa, aby szybciej opanować j. niemiecki. Następnie dwa Czerwone Kapturki (anglo -i niemieckojęzyczny) zaprezentowały podobieństwa językowe, jakie występowały w obu bajkach np. rot – red,  das Haus – House itd.
 
Uczniowie gimnazjum oraz goście ze Szkoły Podstawowej w Szczawnicy rywalizowali również w konkursie na najlepszy rysunek znanej budowli z krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz w quizie językowo-informatycznym. Zwycięzcy obu konkursów zostaną wyłonieni i nagrodzeni podczas najbliższego szkolnego apelu.
 
Wiele pozytywnych emocji dostarczył również przegląd filmowy komentowany w j. niemieckim. Gimnazjaliści przebrani za barwne postacie ze słynnych filmów i seriali tj. Smurfy, Harry Potter, Jurasic Park, Dirty dancing, Flinstonowie, Piraci z Karaibów itp. prezentowali najbardziej znane filmowe sceny i motywy muzyczne.
 
Na zakończenie imprezy jej uczestnicy bawili się w rytm przebojów angielskich i niemieckich zgromadzonych i prezentowanych przez szkolnego DJ-a Adama Szylla.

Kolejny raz poprzez zabawę udało się zachęcić młodzież do nauki języków obcych. Wielu uczniów chętnie angażowało się w przygotowanie poszczególnych części programu, mimo że wiązało się to niejednokrotnie z poświęceniem ich wolnego czasu na naukę i liczne próby (również w soboty). Organizatorzy Dnia Języków Obcych  (nauczyciele j. obcych) dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przebieg oraz przygotowanie imprezy.
Autor: Danuta Urban / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij