Gimnazjaliści ze Szczawnicy pożegnali swoich rówieśników z Niemiec

Fot. Arch. szkoły 2015.10.06 21:40 / news / czytano 3717 / opinie 0

3 października zakończyła się wizyta młodzieży z Gnadenthal-Gymnasium Ingolstadt (Niemcy) w Szczawnicy, która od 27 września brała udział w projekcie wymiany polsko-niemieckiej z uczniami Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera. 

Program, w którym wzięli udział był bogaty w aktywności sprzyjające integracji i komunikacji w języku obcym. Nie zabrakło warsztatów tematycznych, animacji językowej, zawodów sportowych i wycieczek. Goście z Niemiec mieli okazję zwiedzić Szczawnicę, wziąć udział w grze terenowej, w spływie Przełomem Dunajca oraz zobaczyć Wąwóz Homole. Młodzież uczestniczyła także w wycieczce do Zakopanego, gdzie wyjechała kolejką na Gubałówkę, zwiedziła „dom do góry nogami” i Wielką Krokiew.

Wszystkim uczestnikom wymiany ciężko było się rozstać, gdy nadszedł czas pożegnania. Uczniowie Publicznego Gimnazjum już odliczają czas do kolejnego spotkania 22 kwietnia 2016r., bo właśnie wtedy będą gościć w Ingolstadt.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Autor: Małgorzata Oleś-Gagatek
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij