Międzynarodowe Mistrzostwa Beskidu Wyspowego- dobre wyniki młodych, krościeńskich szachistów

Fot. Zdzisław Soliwoda 2014.10.20 18:11 / news / czytano 2486 / opinie 0

W niedzielę 19 października 2014 roku w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowicy odbyły się I Mistrzostwa Beskidu Wyspowego.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc do 40 organizator zaplanował wcześniejsze przyjmowanie zgłoszeń. Turniej został rozegrany w dwóch grupach: juniorzy oraz dorośli. Zawodnicy dojechali z wielu miejsc, m.in.: z Krakowa, Nowego Sącza, Limanowej, Gorlic, ale także z dalekiego Kijowa czy miasta Chmielnickij na Ukrainie.
 
Krościenko reprezentowali juniorzy: Mateusz Trzęsała,  Michał Soliwoda, Filip Czerwiec oraz Zygmunt Soliwoda, który zajął wysokie drugie miejsce w klasyfikacji juniorskiej. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie 9 rund. Czas na rozegranie jednej partii -2x15 minut. Zawody prowadził sędzia klasy państwowej  Ryszard Ewert. 
 
Podczas  oficjalnego otwarcia turnieju Przewodnicząca Rady Gminy Maria Tomaszek przywitała zawodników. Szczególnie serdecznie przywitała liczną młodzież reprezentującą lokalne kluby i szkoły jak i młodych szachistów spoza gminy Łukowica. Zapewniła, że władze samorządowe doceniają każdą inicjatywę aktywizującą młodych, zwłaszcza tę szlachetną dyscyplinę sportową. 

Miejsca na podium w  klasyfikacji seniorów  zdobyli:
1. miejsce- Vadim Razin-  Ukraina
2. miejsce- Mikhail Gerasimov-  Ukraina
3. miejsce- Oleksander Krevets-  Ukraina

Lokaty na podium  w  klasyfikacji juniorów  uzyskali  :
1. miejsce- Krzysztof Żarnowski- Kornuty Gorlice
2. miejsce- Zygmunt Soliwoda- Krościenko nad Dunajcem
3. miejsce- Paweł Świder- Kornuty Gorlice

Podczas ceremonii zakończenia Wójt Gminy Czesława Rzadkosz oficjalnie podziękowała Panu Bogdanowi Łuczkowskiemu, który społecznie w imieniu  Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowicy zajął się organizacją zawodów oraz sędziemu Ryszardowi Ewertowi, dzięki któremu zawody przebiegły sprawnie i w zgodzie z przepisami PZSzach. Pani Wójt wręczyła puchary, nagrody finansowe i rzeczowe. Ponadto wręczyła specjalne puchary Wójta Gminy Łukowica dla najlepszych: juniora. kobiety i seniora z terenu Gminy. Organizatorzy podziękowali również sponsorom: SRS Pszczółka Łukowica, Sonex24.pl, F.H.U. Sigma,   Ubezpieczenia Wnękowicz, Serwis Opon Tokarczyk, Mobile Ag.

Turniej odbywał się w przyjacielskiej atmosferze. Organizator przygotował poczęstunek i napoje dla wszystkich zawodników. Widząc duże zainteresowanie „grą królewską” zaprosił wszystkich na kolejny turniej, który planuje organizować w większej sali remizy OSP.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij