I Dzień Zdrowia i Sportu w szkole ponadgimnazjalnej w Niedzicy

Fot. Arch. szkoły 2014.04.23 11:12 / news / czytano 3849 / opinie 0

14 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Niedzicy uczniowie i nauczyciele obchodzili światowy Dzień Zdrowia przypadający w kalendarzu na 7 kwietnia. Z tej okazji w szkole zorganizowali I Dzień Zdrowia i Sportu. Pomimo tego te, że w szkole zorganizowali go po raz pierwszy, to Organizatorzy zapowiedzieli chęć kontynuowania go w latach następnych.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialna na temat zdrowego odżywiania. Organizatorzy zaproponowali międzyklasowy konkurs na najzdrowszą i najsmaczniejszą surówkę. Propozycja ta spotkała się ze 100% odzewem wśród uczniów. Wszystkie klasy wzięły w nim udział a jury w składzie, p. Agnieszka Koterba, p. Magdalena Dunajczan-Dolata oraz p. Janina Schlegel za najlepszą uznały ex aequo surówki przygotowane przez klasy: III LP oraz II ZSZ. Na drugim miejscu uplasowały się klasy: I ZSZ i III ZSZ. 
 
Odbył się również konkurs wiedzy na temat zdrowego trybu życia, który przeprowadziła p. Ewelina Płachta- Krupa. Wyniki przedstawiał się następująco: miejsce I - Daniel Szkaradek, uczeń kl. I ZSZ, miejsce II - Amelia Karkoszka oraz Daniel Matusek, uczniowie kl. III LP. W konkursie udział wzięli również uczniowie: Krzysztof Dziuban - kl. I ZSZ, Patrycja Majerczak - kl. II ZSZ, Marta Sowa i Krzysztof Wnęczak - kl. III LP.
 
Aby uczniowie zregenerowali siły oraz nabrali energii do dalszych rozgrywek zorganizowany był poczęstunek, w organizacji którego pomagali uczniowie kl. II ZSZ kształcący się w zawodzie kucharz pod opieką p. Janina Schlegel. 
 
Uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych przez p. Magdalenę Dunajczan-Dolata o puchar Dyrektora Szkoły. Wyniki były następujące: klasa I ZSZ- miejsce I, klasa II ZSZ- miejsce II, klasa III ZSZ- miejsce III, klasa III LP – miejsce IV.
 
Nagrody w konkursach, rozgrywkach oraz poczęstunek sponsorowała Rada Rodziców oraz osoba, która pragnie pozostać anonimowa. Organizatorzy dziękują młodzieży zaangażowanej w organizację tego dnia oraz sponsorom.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij