Komendant Główny OHP wyróżnia szczawnickiego absolwenta

Fot. 2013.06.10 15:49 / news / czytano 2226 / opinie 0

Sylwester Syjud, tegoroczny absolwent Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy, został wyróżniony nagrodą Komendanta Głównego OHP.

Sylwester przez trzy lata kształcił się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, pobierając naukę teoretyczną w Pienińskiej Szkole Zawodowej a praktyczną naukę zawodu w Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy. 

Wzorowa postawa, tak do obowiązków szkolnych jak i pracowniczych,  uzyskiwane przez kolejne lata świadectwa z wyróżnieniem,  wysoka frekwencja na zajęciach szkolnych i praktycznych była podstawą do tak zaszczytnego wyróżnienia. Uczestnik jest niekwestionowanym autorytetem moralnym dla rówieśników i wzorem do naśladowania. 

Dobrze wykorzystał czas nauki, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe i zdobywając dodatkowe uprawnienia (prawo jazdy kat. B, operator wózków jezdniowych, spawacz).

Jest laureatem I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu „Sprawny w zawodzie - mechanik pojazdów samochodowych” oraz 2-krotnym złotym medalistą Wojewódzkich Mistrzostw OHP w pływaniu, złotym medalistą w  rzucie piłką lekarską i brązowym w skoku w dal  podczas Wojewódzkich Zawodów LA. Jest młodym człowiekiem przestrzegającym zasad fair play.

Wręczenie wyróżnienia nastąpi w trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego w  Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy (Biała Podlaska) w dniu 19 czerwca. Uroczystości te zostaną połączone z obchodami 55 rocznicy działalności Ochotniczych Hufców Pracy, które powstały 13 czerwca 1958 roku na mocy Uchwały Rady Ministrów Nr 201/58.  Ochotnicze Hufce Pracy nawiązują w swojej działalności do tradycji przedwojennych Junackich Hufców Pracy funkcjonujących od 1936 r. do momentu wybuchu II wojny światowej.

Dzisiaj OHP to nowoczesna instytucja rynku pracy wykonująca zadania Państwa w zakresie zatrudnienia, rozwijająca kompetencje zawodowe i społeczne młodzieży, zapewniająca swoim uczestnikom odpowiednie warunki kształcenia i wychowania.
Autor: Henryk Węglarz Z-ca Dyrektora CKiW
Źródło: CKiW w Szczawnicy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij