Łapsze Niżne: Uczniowie świętowali

Fot. 2018.11.08 19:57 / news / czytano 996 / opinie 0

8 listopada w Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych miała miejsce uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W obchodach tego święta uczestniczyli Wójt Gminy Łapsze Niżne Pan Jakub Jamróz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Zdzisław Majerczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Krystyna Milaniak oraz uczniowie z pozostałych szkół naszej gminy biorący udział w III Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i jury ich oceniające.

 Akademia rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego'', a następnie miało miejsce przedstawienie w formie montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez gimnazjalistów pod opieką p. E. Horoba i M. Cieślik. W jego trakcie mogliśmy m.in. wysłuchać fragmentów wypowiedzi Jana Pawła II dotyczących ojczyzny i podziwiać umiejętności wokalne i muzyczne uczniów naszej szkoły, które oklaskiwaliśmy gromkimi brawami. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani cukierkowym tortem, wykonanym specjalnie na tę okazję. Przedstawienie wywarło na nas duże wrażenie i skłoniło do refleksji na temat trudnych dziejów naszej Ojczyzny.

Autor: Bogumiła Nowak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij