Gmina Krościenko n.D: Ostatni gimnazjaliści pożegnali swoją szkołę

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.06.18 15:29 / news / czytano 1651 / opinie 0

Była wielka radość ale i łzy wzruszenia. Uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ich młodsi koledzy z klasy ósmej w obecności władz samorządowych, dyrekcji, nauczycieli i rodziców pożegnali rok szkolny 2018/2019.

Wraz z końcem roku szkolnego 2018/2019 Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku n.D opuściły trzy klasy gimnazjalne. To ostatni uczniowie gimnazjum, którzy licznymi osiągnięciami wpisali się w historię placówki. Wraz  z nimi szkolne mury opuścili o rok młodsi koledzy, pierwszy rocznik ósmoklasistów.

W wydarzeniu uczestniczyła nie tylko społeczność szkoły, ale również rodzice i władze samorządowe gminy oraz wszystkie osoby, które na co dzień z nią współpracują. Było wiele gratulacji, podziękowań. Nie zabrakło także łez wzruszeń. Uczniom klas trzecich gimnazjum oraz ósmych wręczono liczne nagrody, wyróżnienia, dyplomy za ich aktywne uczestnictwo w życiu szkoły i reprezentowanie jej na zewnątrz. Także na ręce rodziców dyrektor szkoły złożył listy gratulacyjne.

Przedstawiciele Zarządu Gminnego OSP wręczyli vouchery uczniom/członkom młodzieżowych drużyn OSP z terenu gminy uprawniający do udziału w 10-dniowym Obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bieszczadach. Wyjazd dla ponad 90 osób z terenu gminy ma być nagrodą za zaangażowanie i prace na rzecz lokalnej społeczności. Był także czas pożegnań osób, które przez lata swoją pracą służyły dzieciom i młodzieży szkolnej.  

Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież pod opieką nauczycieli Anny Biel i Jolanty Ciesielki.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij