Lekcja inna niż wszystkie

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2015.04.01 23:23 / news / czytano 2317 / opinie 0

To była niecodzienna lekcja wos-u. Gimnazjaliści ze Sromowiec Niżnych spotkali się z posłem na Sejm RP Andrzejem Gutem- Mostowym.

Niecodzienna lekcja wiedzy o społeczeństwie miała miejsce w ubiegły czwartek w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych. Poprowadził ją poseł na Sejm RP p. Andrzej Gut- Mostowy, który przyjął zaproszenie dyrektor szkoły i przyjechał na spotkanie z gimnazjalistami.

W pierwszej części zajęć p. poseł opowiadał o pracy w Sejmie, zadaniach jakie mają do wypełnienia parlamentarzyści i o tym, za co on sam jest odpowiedzialny oraz jakie funkcje pełni. Poseł zachęcał do aktywności na rzecz innych. Ta aktywność, jak podkreślał, może się przejawiać na początek w pracy samorządu klasowego lub uczniowskiego, a potem w radzie gminy i kolejno na wyższych szczeblach. Ważne jest, by podejmować i wypełniać zadania, które mogą służyć społeczeństwu.

Druga część spotkania przebiegała już w bardzo swobodnej atmosferze i z dużym udziałem uczniów. Było prawie, jak na konferencji prasowej. Uczniowie zasypali gościa pytaniami. Dotyczyły one głównie pracy w Sejmie i obowiązków poselskich, ale też pojawiły się tematy bardziej osobiste, odnoszące się do poglądów i przekonań a także wartości, jakim hołduje.  Poseł zapytany został też m.in. o to, co mu się nie podoba w polskiej polityce oraz co jest dla niego w niej ważne. Padło też pytanie, czy stosunki między posłami są kabaretowe tak, jak czasem pokazują to media, a także czy w Sejmie dochodzi do rękoczynów. Wywiązała się też króciutka dyskusja i mała sonda na temat tego, czy młodzi mężczyźni powinni obowiązkowo odbyć służbę wojskową. O dziwo, większość była zdania, że byłoby to obecnie bardzo wskazane. U podstaw takiego poglądu, przynajmniej wśród żeńskiej części dyskutujących, bynajmniej nie leżała teraźniejsza sytuacja geopolityczna, a raczej współczesne postawy i brak zdyscyplinowania wśród męskiej części młodego pokolenia.

Godzinne spotkanie było bardzo owocne dla obydwu stron i upłynęło w miłym nastroju. Gościowi udało się wspaniale nawiązać kontakt z młodzieżą. Na koniec nastolatkowie podziękowali panu posłowi za przybycie, złożyli świąteczne życzenia oraz uwiecznili się na wspólnej pamiątkowej fotografii.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij