Mikołaj w Szczawnicy

Fot. Alina Lelito 2014.12.09 21:44 / news / czytano 2391 / opinie 0

6 grudnia, jak co roku, ulicami Jaworek, Szlachtowej i Szczawnicy wędrował św. Mikołaj. W przeddzień wstąpił do szkół i przedszkoli.

Rano w swoje święto przybył do widzów dwóch darmowych seansów w kinoteatrze „Pieniny”. Wieczorem w  Jaworkach spotkał się z dziećmi w remizie OSP, gdzie rozdał słodycze i paczki. Następnie w asyście najmłodszych mieszkańców wsi udał się na ryneczek, by odpalić światełka na stojącej tam choince.

Do kolejnego spotkania ze św. Mikołajem doszło w remizie OSP Szlachtowa. Tam na dostojnego świętego czekało już grono spragnionych prezentów młodych szlachtowian. Mikołaj nie szczędził cukierków ani maluchom, ani nieco starszym mieszkańcom. Można było także zrobić sobie pamiątkową fotką z niebiańskim gościem.

Św. Mikołaj nie zapomniał także o mieszkańcach Szczawnicy. Nawet przypadkowi przechodnie, o ile byli grzeczni, mogli liczyć na jego hojność. Z dziećmi spotkał się w centrum miasta, na placyku przy Domu Towarowym „Halka”. Najmłodsi i starsi mieszkańcy przybyli licznie, by zobaczyć, jak w pełnej krasie, za sprawą Świętego, rozbłyska bożonarodzeniowa, plenerowa choinka. Św. Mikołaj złożył wszystkim najlepsze życzenia świąteczno – noworoczne, pozwolił się uwiecznić na zdjęciach i odszedł do kolejnych czekających na podarunki maluchów.

Obiecał wrócić za rok!
Autor: Alina Lelito
Zdjęcia: Alina Lelito
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij