Mikołajkowe szaleństwo w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem

Fot. Arch. Szkoły 2019.12.10 19:17 / news / czytano 1413 / opinie 0

Z lampionami, przy blasku pochodni najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem rozpoczęli 5 grudnia Poszukiwania Mikołaja przygotowane przez Panią Joannę Pyrdoł i Panią Monikę Regiec. 


Dzieci były zachwycone, nikogo nie odstraszył 6 stopniowy, wszystkim dopisywały wesołe nastroje i z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania przygotowane przez wolontariuszy.  

Na wszystkich, którzy zdobyli tajne hasło, czekały bilety do krainy Świętego Mikołaja przygotowanej przez Radę Rodziców….
W piątek 6 grudnia uczniowie z biletem w ręku spieszyli do szkoły, gdzie witały ich elfy Świętego Mikołaja, każdy i mały, i duży, od przedszkolaka do ósmoklasisty, otrzymał czerwoną czapeczkę.

Już od pierwszej lekcji po szkole krążył Święty Mikołaj ze swoją wesołą ekipą, elfami, śnieżynkami, aniołami, a nawet diabełkiem…  Mikołaj zapraszał grzeczne dzieci do swojej krainy, a że w naszej szkole są tylko grzeczne dzieci , wszyscy włączyliśmy się do zimowych szaleństw na stoku tuż za szkołą. 

Przy dźwiękach świątecznej muzyki, zapachu pieczonych na ognisku jabłek, wszyscy: uczniowie, nauczyciele, Mikołaj i nawet jego renifer  zjeżdżali na ślizgach po zaśnieżonym wcześniej stoku. Radości nie było końca, dzieci z ogromnym żalem opuszczały szkolny dziedziniec, ale niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy.  

Mikołaj wróci już za rok, a my czekamy z niecierpliwością, bo z tak pomysłową i zaangażowaną Radą Rodziców jaka jest w naszej szkole, na pewno będzie niesamowita zabawa. 

Autor: Joanna Pyrdoł
Zdjęcia: Arch. Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij