Piękne widowisko w Szczawnicy - blisko 2 tysiące owiec na ulicach

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2018.10.15 09:52 / news / czytano 758 / opinie 0

W sobotę przez Szczawnicę przeszło blisko 2 tysiące owiec pod wodzą bacy Andrzeja Majerskiego i jego juhasów. Temu niesamowicie widowiskowemu wydarzeniu towarzyszyły dźwięki góralskiej muzyki w wykonaniu kapeli Jaworcanie.

Piękna pogoda, śpiew i muzyka płynąca z serca góralskiej tradycji oraz dźwięki migawki aparatu w morzu owiec to chyba najlepsze określenie sobotniego, trzeciego już redyku - czyli uroczystego przejścia pasterzy ze swoimi stadami owiec. 

- Już po raz trzeci z ramienia naszego miasta, miałem przyjemność organizowania tej przepięknej imprezy. Pogoda nam dopisała, a na trasie naszego przemarszu pojawiło się mnóstwo mieszkańców i turystów. Muzyka i śpiew góralski oraz widok prawie dwóch tysięcy owiec zrobiły niesamowite wrażenie - napisał na swoim facebookowym profilu Tomasz Ciesielka Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica.

Przepęd owiec rozpoczął się z Malinowa, zakończył na polanie na Piaskach, gdzie owce zostały przekazane właścicielom. Warto przypomnieć, że tradycja przepędzania owiec przez uzdrowisko pojawiła się po wojnie, a została zapoczątkowana przez Józefa Gąsienicę ówczesnego sołtysa Jaworek.

Autor: Oprac. red.
Źródło: FB Sekretarza UMiG SzczawnicaTomasza Ciesielki
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij