Młodzież z Grywałdu chce być aktywna

Fot. 2015.04.13 17:22 / news / czytano 2723 / opinie 0

Chcą zrobić coś dla siebie i dla innych. Póki co ich facebookowa grupa liczy ponad 70 osób, cel jednak mają jeden - zdecydowanie działać na rzecz społeczności lokalnej.

Młodzież z Grywałdu chce pokazać, że potrafi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Jednym z pierwszych pomysłów tej nieformalnej grupy, która powstała końcem marca, było przeprowadzenie akcji sprzątania ulic w swojej miejscowości. W sobotę 11 kwietnia 25 młodych ludzi zebrało 60 worków śmieci wzdłuż 23 ulic miejscowości Grywałd.

- Pomysł akcji narodził się 26 marca, wtedy też przeprowadzone zostało głosowanie na portalu społecznościowym co do daty jej przeprowadzenia. Pomysłodawcą był Marcin Królczyk, uczeń I LO w Nowym Targu, który jest jednocześnie pomysłodawcą grupy Aktywna Młodzież w Grywałdzie. Było to pierwsze przedsięwzięcie tejże grupy - pisze w liście do naszej do redakcji Magdalena.

Inicjatywę poparł i pomógł w organizacji sołtys Grywałdu - Edward Ponicki zapewniając młodzieży worki i rękawiczki.

Grupa Młodzi Aktywni Grywałd dotychczas spotkała się dwa razy w sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grywałdzie. W spotkaniach wzięło udział około 30 uczestników. Założona została również grupa na facebooku, przez którą organizatorzy komunikują się z osobami chętnymi do działania. Dyskutowane są tam pomysły na przyszłe projekty.

Autor: Czytelnik Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij