Projekt - Olimpiada bez granic dobiegł końca

Fot. Arch. szkoły 2014.02.26 19:53 / news / czytano 2592 / opinie 0

Przez rok uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach spotykali się z rówieśnikami z Zakladnej Skoly w Haligovcach rywalizując ze sobą podczas rozgrywek, turniejów i zawodów sportowych. 

We wtorek 25.02.14. odbyły się ostatnie zawody w ramach projektu. Tym razem była to piłka siatkowa dziewcząt i chłopców. Spotkanie było czysto towarzyskie, bez rywalizacji, punktacji i miejsc. Młodzież zagrała kilka meczy w różnych konfiguracjach, mieszając członków drużyn z obu szkół. Na koniec, z inicjatywy samych uczniów stworzyli dwie drużyny, w których skład wchodzili chłopcy i dziewczęta, przy czym dziewczynki z jednej, a chłopcy z drugiej szkoły. Wszyscy doskonale się bawili i dogadywali ze sobą, mimo – wydawałoby się – istniejącej bariery językowej.

Całość projektu w kilku słowach podsumował na koniec dyrektor ZPO w Maniowach – Mikołaj Urbaniak, rozdając pamiątkowe puchary i dyplomy. Każda drużyna dostała worek słodyczy oraz w nagrodę za sportową walkę i wysiłek włożony w rywalizację – worek piłek. Mamy nadzieję, że mimo finału projektu rychło spotkamy się ponownie z młodzieżą ze Słowacji przy okazji różnorodnych imprez, nie tylko sportowych.

Dzięki projektowi uczniowie nie tylko nawiązali nowe znajomości i rozwinęli się sportowo, zyskali również wspaniały obiekt - ministadion lekkoatletyczny wybudowany dzięki funduszom pozyskanym w ramach "Olimpiady bez granic".

Przy okazji, duże podziękowania należą się wuefistom obu szkół zaangażowanym w działania projektowe – organizację imprez i opiekę nad uczniami.
 
Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Autor: Małgorzata Kunstman
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij