Przez Wielkie Pole do Paszczy Smoka - relacja z rajdu

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2013.10.03 12:06 / news / czytano 3752 / opinie 0

Do trzech razy sztuka… tak można rozpocząć relację z rajdu „Przez Wielkie Pole do Paszczy Smoka”, który odbył się w poniedziałek na terenie Gminy Czorsztyn z udziałem uczniów z Gimnazjum w Maniowach i Zakladnej Skoly w Haligowcach w ramach projektu „Olimpiada bez granic”.

Dwa razy zmienialiśmy termin imprezy z powodu nękających nas przez cały wrzesień deszczy i przenikliwego zimna. Zimno co prawda pozostało, ale o ile milej się je znosi w pełnym słońcu i przy przecudnych widokach. Rajd tradycyjnie wystartował z osady na Stylchynie. Każda klasa z opiekunem, dzierżąc w dłoniach mapkę trasy wędrowała przez Kluszkowce, Wielkie Pole na górę Wdżar, zatrzymując się w określonych miejscach i odpowiadając na pytania przygotowane przez organizatorów ( w tym roku były to pytania na temat UE). Miejscem ostatecznych zmagań i finału było podnóże Wdżaru, gdzie przy ognisku wyłoniono zwycięzcę – grupami najlepiej obeznanymi w tematyce europejskiej okazały się klasy IIc i IIIb z gimnazjum w Maniowach.

W czasie, kiedy większość uczestników rajdu zajadała się pieczoną kiełbasą, reprezentacja gimnazjum w Maniowach i zakladnej szkoly w Haligovcach przygotowywała się do marszobiegu na górę Wdżar. Chłopcy mieli do pokonania odcinek od dolnej stacji wyciągu, a dziewczęta startowały z połowy tej trasy. Meta była na szczycie góry. Morderczy wyścig ukończyli wszyscy i godni są podziwu, bowiem oprócz tego że trasa była długa i stroma, dodatkowo biegu nie ułatwiał zimny i mocny wiatr.

Pierwsze trzy miejsca zajęli: Natalia Liptak, Magda Maniowszczak, Gabrysia Leśnicka (w kategorii dziewcząt) oraz Kamil Gorlicki, Rafał Sopata, Dominik Jazgar (w kategorii chłopców). Zwycięzcy otrzymali piękne pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Czorsztyn i Fundację Rozwoju Szk. Podstawowej i Gimnazjum w Maniowach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.
Autor: Małgorzata Kunstman
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij