Współpraca podpisana - strażacy wesprą CKiW

Fot. Arch. szkoły 2014.07.28 21:47 / news / czytano 2261 / opinie 0

Podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce a szczawnicką Ochotniczą Strażą Pożarną.

Stosowne dokumenty podpisał dyrektor Centrum Józef Citak i prezes OSP Józef Tokarczyk wraz z naczelnikiem Stanisławem Zachwieją.

Zarząd OSP w Szczawnicy oraz Dyrekcja CKiW OHP, kierując się przekonaniem, że wszystkie inicjowane i realizowane w ramach współpracy przedsięwzięcia będą służyły i zabezpieczały dobro młodych ludzi, wyrazili obustronną wolę współdziałania.

Mając na względzie zadania ustawowe Ochotniczych Hufców Pracy z zakresu kształcenia i wychowania młodzieży wymagającej wsparcia ze strony państwa oraz statutowe cele Ochotniczych Straży Pożarnych z zakresu ochrony życia i zdrowia, kultury fizycznej, sportu, rekreacji ruchowej, jak również długoletnią tradycję, dorobek oraz bogate doświadczenie obydwu stron w pracy na rzecz młodego pokolenia, strony dostrzegły wspólne płaszczyzny współpracy. 

W ramach współpracy strony porozumienia będą podejmowały działania mające na celu poprawę sytuacji społecznej młodzieży szczególnie w obszarach: edukacji młodych, aktywizacji społeczno-zawodowej, przygotowania ich do wejścia na rynek pracy oraz aktywnego, samodzielnego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie, w tym poszerzania wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, przeciwpowodziowej i bezpieczeństwa powszechnego, jak również wzajemną promocję realizowanych przez strony porozumienia zadań.

 

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij