Drugi z koncertów festiwalowych - muzyka w Sromowcach Wyżnych

Fot. pieninyinfo.pl 2014.07.21 22:39 / news / czytano 4338 / opinie 0

Nie było magnetofonów, płyt i innych nośników dźwięku... Tylko żywa muzyka... Tak samo, jak 20 lipca w Sromowcach Wyżnych.

Przy organach zasiadł Mariusz Ryś, organista związany zawodowo z ośrodkiem muzycznym w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Na skrzypcach grał znakomity interpretator muzyki barokowej, Zbigniew Pilch. On też opowiadał nam o starej Anglii, Bachu i dawnych Niemczech... I muzyce tam rozbrzmiewającej... Kto nie był, niech żałuje... 

Kolejny koncert w ramach 5. Jubileuszowego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. Wystąpią wówczas: Józef Kotowicz – organy oraz po raz pierwszy w Pieninach Chór Sióstr Służebniczek. 

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współpracy z Parafiami w Krościenku n. D. oraz Sromowcach Wyżnych. Mecenasem Festiwalu jest ZEW Niedzica, Partnerami: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat CrosnaSpa w Krościenku n.D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Cukiernia Piotrowscy. Patronat honorowy nad Festiwalem objął tradycyjnie Ks. Bp. Wiesław Lechowicz.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij