Romowie w regionie pienińskim - aktywizacja i integracja

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2020.09.06 21:35 / news / czytano 780 / opinie 0

Z dniem 3 września 2020 r. Gmina Krościenko nad Dunajcem rozpoczęła realizację projektu pn: „Romowie w regionie pienińskim”. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020” w ramach, którego w Szkole Podstawowej w Krośnicy odbywają się warsztaty muzyczno-taneczne. 

Zajęcia prowadzone są przez 3 instruktorów w tym 1 instruktora pochodzenia romskiego. Instruktorzy uczą dzieci śpiewać, tańczyć oraz gry na instrumentach muzycznych. Pierwotnie projekt miał się rozpocząć w kwietniu jednak z uwagi na obowiązujący stan pandemii, oraz ze względu na ograniczenia, zakazy i nakazy, zajęcia zostały przesunięte na wrzesień.

Wójt Gminy Jan Dyda przywitał uczestników projektu i życzył wszystkim miłego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Bądźcie ostrożni, rozważni a przede wszystkim zdrowi - apelował do dzieci Wójt Gminy.

Jak widać na załączonej fotorelacji zdjęciowej z pierwszego dnia zajęć - dzieci są już stęsknione dobrej zabawy.

Zadanie w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 jest dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.




Autor: Krystyna Kubik
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij