Ruszył konkurs fotograficzny Nasze Karpaty

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.03.17 19:22 / news / czytano 2469 / opinie 0

Zdjęcia, prezentujące walory regionu Karpat można przesyłać do 31 maja br. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a wyróżnione fotografie zostaną zaprezentowane w formie wystawy w wybranych miejscowościach w Polsce i za granicą.

Konkurs Nasze Karpaty jest odpowiedzią na rosnące w Europie zainteresowanie tematyką Karpat. Jego celem jest promocja regionu w ciekawej formie – poprzez fotografie, które będą ukazywały w pełni bogactwo oraz unikalność Karpat, ich przyrodę oraz dziedzictwo kulturowe. Międzynarodowa formuła konkursu pozwoli mieszkańcom wszystkich krajów związanych z Karpatami lepiej poznać niezwykłe walory tego obszaru.

Tematyka zgłaszanych zdjęć może obejmować szerokie spektrum zagadnień ściśle związanych z Karpatami. Fotografie mogą przedstawiać: krajobraz, faunę, florę, osoby, kulturę, architekturę lub dziedzictwo obszaru Karpat.

Dla uczestników konkursu  Nasze Karpaty przewidziane zostały nagrody pieniężne. Autor zwycięskiej fotografii otrzyma 10 000 zł, za drugie miejsce przysługuje nagroda w wysokości 5 000 zł, a za miejsce trzecie 2 000 zł. Ponadto przyznanych zostanie 27 wyróżnień. Zwycięzców i wyróżnionych wybierze jury w składzie:  Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna miesięcznika National Geographic Polska, Agnieszka Franus – zastępczyni redaktor naczelnej, Wojciech Franus – kierownik działu graficznego National Geographic Polska, Grzegorz Leśniewski – znany fotograf przyrody oraz Zofia Kordela-Borczyk - Założycielka i Prezes Zarządu Fundacji Karpackiej – Polska.  Wszystkie 30 najlepszych prac zostanie zaprezentowanych szerszej publiczności w ramach wystawy pokonkursowej, która odwiedzi wybrane miejscowości. W Polsce wystawa zagości w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Rzeszowie.

Konkurs jest jednym z działań promocyjnych Agencji Promocji Górskich Obszarów Podkarpacia, w ramach projektu „Alpy Karpatom”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Karpacka – Polska, a oficjalnym partnerem – magazyn National Geographic Polska. 

Konkursowe zdjęcia można zgłaszać za pośrednictwem strony www.national-geographic.pl. Konkurs trwa od 1 marca do 31 maja. Wyniki ogłoszone zostaną pod koniec czerwca br. na stronie www.national‑geographic.pl 

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 125 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto  Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. www.national-geographic.pl 

W 2013 roku Towarzystwo National Geographic obchodziło 125. rocznicę powstania. To największe towarzystwo naukowe na świecie i wydawca magazynów pod marką National Geographic
Towarzystwo zostało założone 13 stycznia 1888 r. w Waszyngtonie, a jego celem było działanie na rzecz „rozwoju i upowszechniania wiedzy geograficznej”. Przez 125 lat Towarzystwo przeszło ewolucję od niewielkiego organu naukowego do jednej z największych  na świecie organizacji edukacyjnych i naukowych typu non profit. Z okazji 125. rocznicy Towarzystwo National Geographic zapowiedziało „Nowy wiek eksploracji”.
Autor: Oprac. red.
Źródło: National Geographic
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij