Schola z wyróżnieniem

Fot. Arch. Scholi 2021.01.14 18:54 / news / czytano 535 / opinie 0

Schola „Grywałdzkie Nucicki” działająca przy parafii pw. Św. Marcina Biskupa w Grywałdzie otrzymała wyróżnienie na 27. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Do I etapu konkursu, nagrania kolęd i pastorałek, nadesłało 1200 wykonawców z 6 krajów. Eliminacje odbywały się w 37 ośrodkach eliminacyjnych w kraju i za granicą. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 140 finalistów, których nagrania brały udział w przesłuchaniach finałowych w dniach 7-9 stycznia 2021 r. 

W dniu 10 stycznia 2021 r. w Będzinie odbył się Koncert Finałowy, który był transmitowany na żywo na stronie festiwalu https://mfkip.pl/transmisja-live. Na koncercie, pośród nagrodzonych, wystąpiła również Schola „Grywałdzkie Nucicki”, która zaprezentowała dwie spośród trzech finałowych pastorałek, tj. „Przy onej dolinie” oraz „Na polanie w środku nocy”. Scholi towarzyszyli muzycy pochodzący z Grywałdu, bądź z nim związani: Tomasz Ponicki, Marta Knutelska oraz Michał Knutelski,.
Po koncercie Schola uczestniczyła również w nagraniu materiału, który pod koniec stycznia będzie emitowany w TVP. 

Poniżej link do nagrania zrealizowanego z udziałem Kapeli Białopotocanie, które zostało wysłane na festiwal.

W imieniu własnym oraz Scholi pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu oraz wsparli nasze działania. Dziękuję osobom zaangażowanym w nagrywanie materiału konkursowego: Grzegorzowi Gajowi za nagranie, muzykom: Kapeli Białopotocanie (Tomasz Bodziarczyk, Artur Majerczak, Marek Piątek), Krzysztofowi Chrycowi, Julii Wojtaszek i Kindze Gabryś oraz Marcie Knutelskiej, Michałowi Knutelskiemu i Tomaszowi Ponickiemu za towarzyszenie podczas Koncertu Finałowego. Jesteśmy ogromnie wdzięczni ks. Proboszczowi parafii pw. św. Marcina Biskupa w Grywałdzie Bogumiłowi Bednarkowi, ks. Prałatowi Józefowi Bani oraz ks. Kamilowi Piłatowi za wsparcie duchowe i materialne podejmowanych przez nas działań. Serdeczne podziękowania kieruję również do Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem Jana Dydy za sfinansowanie przejazdu Scholi na Koncert Finałowy do Będzina. Dziękuję przede wszystkim rodzicom dzieci i młodzieży śpiewającym w Scholi, którzy aktywnie i chętnie udzielają swojej pomocy i wsparcia.
 
Agata Sobkowiak
Opiekun Scholi

Autor: Agata Sobkowiak
Zdjęcia: Arch. Scholi
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij