Sromowce Wyżne. Policjanci odwiedzili dzieci w szkole podstawowej

Fot. Arch. Organizatora 2015.11.03 10:01 / news / czytano 1929 / opinie 0

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku n/D w dniu 30 października 2015 roku spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej w Sromowcach Wyżnych, gdzie uczniowie oprócz  przekazanej wiedzy teoretycznej mogli zaprezentować między innymi prawidłowe przejście przez pasy oraz poznać niektóre znaki ruchu drogowego.

Ponadto poruszona została tematyka dotycząca zagrożeń w sieci, bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych.  

W związku z powyższym policjanci z Krościenka nad Dunajcem pragną serdecznie podziękować Władzą Gminy Czorsztyn za ufundowanie i przekazanie Miasteczka Komunikacyjnego w postaci mini znaków drogowych, zestawu do oznaczenia placu manewrowego oraz maty przejścia dla pieszych, które to znacznie ułatwiają pracę w trakcie prowadzonych prelekcji na terenie szkół i przedszkoli w trakcie pogadanek z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak również egzaminów na kartę rowerową.
 
Materiały te bardzo przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa osób najmłodszych, gdyż od najmłodszych lat życia dziecka pozwolą kształtować prawidłowe nawyki i postawy komunikacyjne. 

Ponadto uczniom przekazano elementy odblaskowe w postaci zawieszek, opasek na rękę, które to zostały ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców, a którym serdecznie dziękujemy!
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij