Środki na rozwój kultury i promocję dalekie od marzeń - komisja przerwała pracę

Fot. 2019.01.24 16:22 / news / czytano 1201 / opinie 0

W roku 2019 mieszkańcy gminy nie powinni liczyć na duży rozmach imprez i wydarzeń gminnych, bo na ich organizację Centrum Kultury i Promocji ma około 50 tys. złotych.

Kwota dotacji jaką na ten rok ma GCKiP to 290 tysięcy złotych, z czego 240 tysięcy to kwota zagwarantowana na wypłaty pracowników etatowych i instruktorów zatrudnianych na umowy zlecenia. Tym samym na organizację imprez i działalność promocyjną pozostaje 50 tys. złotych.

Dyrektor Centrum Wojciech Kwiatek nie krył, że za kwotę 50 tysięcy złotych ciężko cokolwiek zaplanować, zasadne były także pytania członków Komisja Oświaty Kultury i Zdrowia Rady Gminy o wynagrodzenia pracownicze i wypracowane godziny instruktorskie. 

W przedstawionym przez dyrektora Centrum planie pracy w miesiącach luty, marzec i kwiecień a także od sierpnia do grudnia nie zaplanowano żadnych imprez. Przewidziano 5 wydarzeń na przełomie maja, czerwca i lipca. 

Oto te imprezy:

maj - Pienińska Majówka oraz koncert zespołu 2+1

czerwiec - Dzień Dziecka oraz letnia edycja TRIADY

lipiec - Jarmark Krościeński

Centrum prowadzi w ramach swojej działalności także zajęcia dla dzieci i młodzieży (rytmika, gitara, zajęcia plastyczne, wokalne, modelarskie) a instruktorzy zajęć otrzymują wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia. Przy centrum działają także zespoły dziecięce Pienińskie Oktawki i Małe Pieniny. Zajęcia muzyczne prowadzone w sali Remizy OSP to koszt 39 tysięcy złotych/rok finansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W 2019 roku w Centrum pracują osoby na 3,5 etatu (dyrektor 1 etat, informatyk/akustyk 1 etat, księgowa 1/2 etatu i osoba d/s promocji 1 etat) 

Po trzech godzinach burzliwej dyskusji komisja postanowiła przerwać pracę, a na kolejne posiedzenie przewodnicząca komisji Barbara Śniegoń zdecydowała zaprosić wójta gminy. Być może jego stanowisko pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i wskazać priorytety pracy GCKiP na bieżący rok.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij