Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny z wizytą na Dniach Młodego Obywatela

Fot. Arch. Organizatora 2016.03.04 10:47 / news / czytano 2051 / opinie 0

1 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D odbyły się Dni Młodego Obywatela organizowane w ramach projektu Coaching obywatelski. Podczas projektu, którego celem jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego swoją dotychczasową działalność a także plany na przyszłość zaprezentowała także grupa LGD Gorce-Pieniny.  


W imieniu Stowarzyszenia LGD Gorce Pieniny Wiceprezes Stowarzyszenia Pani Krystyna Kubik zaprezentowała młodym obywatelom szeroką działalność organizacji a także przedstawiła możliwości, jakie niesie wraz z sobą zaangażowanie w pracę LGD.
 
- Jako organizacja współpracowaliśmy z młodzieżą szkoł średnich na terenie naszego obszaru poprzez badanie ankietowe i konsultacje dot. rozwoju naszego obszaru pienińsko-gorczańskiego. Z przeprowadzonych konsultacji społecznych wynika, iż największa nadzieja rozwoju regionu tkwi w ludziach młodych. W związku z powyższym w strategii ujęto realizację działań edukacyjno-informacyjnych dla dzieci i młodzieży (w ramach operacji własnych). Dodatkowo w ramach projektów współpracy założyliśmy w LSR m.in. realizację zadań wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, w których bardzo chętnie widzielibyśmy młodzież – mówiła Wiceprezes Krystyna Kubik. 

W programie Dnia Obywatela zaprezentowano także projekty inicjatywy obywatelskiej przygotowane przez uczniów podczas I etapu (warsztatów) a także przeprowadzono debatę oksfordzką z udziałem uczniów liceum. Realizatorem projektu była Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij