Telefon dla wspinacza – jaki smartfon na wyjście w góry? (art.sponsorowany)

Fot. 2022.08.19 18:34 / news / czytano 347 / opinie 0

Górskie wyprawy w Pieniny są wymagające, dlatego trzeba wiedzieć, jak się do nich przygotować. Znaczenie mają wiedza i odpowiednie wyposażenie, ale dla wspinacza równie ważna powinna być stała łączność i możliwość wezwania pomocy. W smartfonie coraz więcej osób sprawdza także pogodę czy weryfikuje trasę, więc urządzenie to powinno zostać przystosowane do tego zadania. Zatem jaki smartfon najlepiej sprawdzi się na wyjście w góry?


Mocna bateria
Telefon w góry powinien być wyjątkowo wytrzymały, ale najważniejsza jest bateria, gdyż jej pojemność i wydajność decyduje o Twoim bezpieczeństwie w sposób bezpośredni. Przez wyczerpany telefon nie wezwiesz służb ratunkowych na pomoc, nie sprawdzisz i nie udostępnisz swojej lokalizacji i stracisz kontakt z rodziną czy zagubionym współtowarzyszem. Zatem jeżeli Twoją pasją są góry i spędzasz w Pieninach każdą wolną chwilę, koniecznie wyposaż się w telefon, który sprawdzi się nawet na najdłuższych wyprawach. Rekomendujemy zainteresowanie się smartfonami z baterią o pojemności nie mniejszej niż 4000 mAh – takie i wiele innych urządzeń porównasz w serwisie komorkomat.pl.
 
Pancerny telefon na wyprawę w Pieniny?
Oprócz własnego bezpieczeństwa podróżnicy chcą chronić także swoje urządzenia i obecne na nich dane, dlatego decydują się na tak zwane pancerne telefony. Są to telefone specjalnie dostosowane do trudnych warunków, a więc bardziej odporne na wstrząsy, zabrudzenia i uderzenia. Parametry te potwierdzone są odpowiednimi testami. Ponadto pancerne modele wyróżniają się bardziej obłą budową, większymi obramowaniami i kopulastymi kształtami. Dzięki temu smartfon jest w stanie przetrwać upadek na kamień bądź uderzenie o skałę podczas wywrotki. Niestraszny mu też proch, błoto, wilgoć czy kurz.
 
Rozmiar i dodatkowe zabezpieczenia
Wspinacz często używa rąk, więc nie zawsze ma możliwość chwycenia telefonu w obie dłonie. Chcąc odebrać połączenie lub je wykonać, należy zrobić to w sposób bezpieczny, dlatego wiele osób poleca zakup egzemplarza w mniejszym rozmiarze, który będzie poręczny. Oprócz tego koniecznie wyposaż się w dodatkowe akcesoria i zabezpieczenia w postaci ogumowania obudowy lub kup specjalne, wysokojakościowe etui. Dzięki temu telefon nie wyślizgnie Ci się nawet ze spoconej ręki.
 
Wodoszczelność a walka z deszczową pogodą
Wodoszczelność to kolejna właściwość, którą telefon na wyjście w góry powinien dysponować. Dlaczego? W górach o załamanie pogody nietrudno, a wraz z deszczowymi chmurami bardzo często pojawiają się mgły i problem z ograniczoną widocznością. Wtedy też częściej sięga się po telefon, aby sprawdzić trasę czy pogodowy radar. Telefon musi być więc wodoodporny. Wodoszczelność ma znaczenie także podczas upałów, ponieważ wiele osób lubi mieć telefon cały czas pod ręką – w kieszeni spodni czy koszulki. W takim przypadku urządzenie ciągle styka się z wilgotnymi materiałami czy spoconym ciałem, co może odbić się na jego kondycji.

Jakość aparatu w telefonie w góry
Nie jest to parametr decydujący o bezpieczeństwie użytkownika, ale coraz więcej osób zwraca uwagę także na jakość wykonywanych przez telefon zdjęć. Wielu podróżników wybierających się w Pieniny rezygnuje ze standardowego aparatu fotograficznego i wybiera bardziej zaawansowany smartfon, przez co oszczędza pieniądze i miejsce w plecaku podczas eskapad. Jeśli i Tobie na tym zależy, sprawdź rozdzielczość, specyfikę matrycy, zoom, lampę błyskową i inne funkcje oraz wybierz preferowany model, w który porównaniu pomoże Ci porównywarka smartfonów, dostępna pod adresem https://komorkomat.pl/telefony/.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij