Używkom mówimy NIE

Fot. Arch. szkoły 2015.11.13 11:02 / news / czytano 2521 / opinie 0

W dniu 12 listopada w ZPO w Łapszach Niżnych odbyła się prelekcja  pt.: „Używkom mówimy nie – czyli jak zdrowo i szczęśliwie żyć”, którą prowadziła p. Edyta Magiera – koordynator szkolny do spraw profilaktyki uzależnień.

Wszystkie klasy gimnazjalne oraz klasa VI zostały zapoznane z treściami dotyczącymi uzależnienia, z substancjami powodującymi uzależnienie oraz ich wpływem na organizm człowieka. Uczniowie poznali działanie nikotyny, alkoholu oraz narkotyków, a także powody dlaczego nie warto w tak młodym wieku próbować substancji uzależniających. 

Szczególne miejsce poświęcono tzw. ”dopalaczom” - substancjom psychoaktywnym, o których  w  mediach mówi się coraz głośniej, a nie do końca młodzi ludzie rozumieją czym są i jakie mają działanie. 

W prezentacji przedstawiono również przyczyny sięgania po używki i sposoby radzenia sobie z nudą, która jest często przyczyną próbowania substancji groźnych dla tak młodego organizmu. Na koniec prelekcji, jako jej podsumowanie, zaprezentowano utwór Drużyny Mistrzów –„Anty-dopalacze”
Autor: Edyta Magiera
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij