Kolędy i pastorałki inaczej - w krościeńskim kościele zabrzmiał folk

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.01.09 21:50 / news / czytano 3435 / opinie 0

Znane polskie kolędy i pastorałki w aranżacji zespołu Folk Power można było usłyszeć niedzielnego wieczoru w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D.

W słowach wstępu przed koncertem, ks. Krzysztof Kutek, wikariusz krościeńskiej parafii mówił:  - Kończy się dziś okres Bożego Narodzenia ale nie kolędowania.

Kościół katolicki obchodził bowiem w minioną niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki.

W niedzielnym koncercie wystąpili Artur i Wiesław Majerczak, Marek i Paweł Piątek oraz Grzegorz Talar, Tomasz Bodziarczyk i Przemysław Pierzga. Podczas blisko godzinnej uczty muzycznej usłyszeć można było kolędy i pastorałki w stylu, który ukształtował muzyków, czyli wynikający z ich tradycji rodzinnych i miłości do góralszczyzny, a z drugiej folkowe  aranżacje zespołu, co razem dało pełen energii efekt. Ponadto kolędowanie przeplatała gra na trombicie i góralskiej piszczałce.

Zespół Folk Power po raz pierwszy wystąpił w krościeńskim kościele, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Po bisach można też było nabyć płyty zespołu z kolędami i pastorałkami.

Na koncert zaprosili księża z parafii w Krościenku, wraz ze współorganizatorami - Gminą Krościenko n.D i Gminnym Centrum Kultury.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij