W weekend akcja sprzątania brzegów jeziora

Fot. Arch.Organiztora 2019.05.21 20:18 / news / czytano 1434 / opinie 0
Wolontariusze z całej Polski przyjeżdżają do Frydmana w piątek 24 maja, akcja zbierania śmieci w wyznaczonych rejonach odbędzie się w sobotę, a zakończenie jest przewidziane na niedzielne południe.

Już w ten weekend wraz z wolontariuszami związanymi z grupą Bushcraft Poland sprzątamy brzegi jeziora czorsztyńskiego. Wizja lokalna pokazała, że z powodu obfitych opadów poziom wody jest wysoki, przez co większość śmieci wciąż zalega w wodzie. Wraz z kierownictwem zapory w Niedzicy (ZEW) wyznaczyliśmy miejsca gdzie zalega dużo śmieci. Będziemy sprzątać tylko brzeg jeziora i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Harmonogram: 
- piątek 24/05/19: przyjazd, spotkanie organizacyjne, ognisko, konkursy, poczęstunek
- sobota: bus Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy rozwozi grupy uczestników w kilka wyznaczonych miejsc
- niedziela: zakończenie

Pole kempingowe, na którym będziemy mieć własny, wydzielony rejon do rozbicia namiotów i rozłożenia hamaków, leży przy ujściu rzeki Białki do jeziora czorsztyńskiego. Pełna infrastruktura, czyli toalety, prysznice itp, a zarazem na tyle duży teren, że można czuć się swobodnie. Należy oczywiście przestrzegać regulaminu pola kempingowego.

Po przybyciu należy odebrać identyfikator uczestnika oraz zapoznać z regulaminem akcji, którego główne przesłanie mówi, że bierzemy odpowiedzialność za swoje czyny, nie podejmujemy ryzykownych działań, a dzieci muszą pozostawać pod opieką rodziców/opiekunów.

Marka Rockland pokrywa koszty biwakowania uczestników, poczęstunek, nagrody, upominki.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch.Organiztora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij