Wielka chemia w małej skali

Fot. Arch. szkoły 2015.06.21 22:55 / news / czytano 2220 / opinie 0

Drugoklasiści łapszańskiego gimnazjum i część uczniów kl III mogli uczestniczyć w kilkugodzinnych warsztatach chemii prowadzonej przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii UMK w Toruniu.

Było: samodzielne wykonywanie doświadczeń, naukowe zaskoczenia i niespodzianki, dobra zabawa, fajna lekcja i profesjonalne prowadzenie. Podczas pokazu w holu szkoły było wybuchowo, wystrzałowo i po prostu odlotowo. Polecamy wszystkim. Co widać na zdjęciach. Uczniowie już czekają na kolejny przyjazd gości z Torunia, a my zachęcamy do odkrywania takiej chemii w małej skali i zabawy z nauką - oczywiście zabawy bezpiecznej.

Zajęcia były płatne, część płacili uczniowie, a  prawie połowę sumy pokryła Rada Rodziców.  Lekcje bezcenne – wrażenia na zawsze. Taka jest chemia! 

Autor: Barbara Kowalczyk
Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij