W sobotę wielki finał festiwalu Pieniny Kultura Sacrum

Fot. arch. artystów 2018.08.14 16:29 / news / czytano 1552 / opinie 0

Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. oraz Agnieszka Radwan-Stefańska – dyrektor Festiwalu zapraszają na Finał tegorocznej edycji 9. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum, który odbędzie się w sobotę 18 sierpnia o godz. 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D.

Zapowiada się bardzo uroczyście i międzynarodowo. Na organach zagra wirtuoz z Włoch. Maurizio Corazza jest organistą w prastarym rzymskim kościele San Pietro di Montorio. Trudno więc dziwić się, iż muzyka włoska, także ta bardzo uroczysta i ekspresyjna, nawet operowa, jest obecna w programie jego koncertu… Utwory chóralne zaprezentuje Krakowski Akademicki Chór Organum – ambasador polskiej muzyki na świecie, pod dyrekcją Bogusława Grzybka, z udziałem znakomitej sopranistki Wiktorii Bisztygi. Sporo będzie w programie tego koncertu muzyki polskiej, począwszy od renesansu aż po współczesną, ukazującej bogactwo naszej rodzimej tradycji śpiewaczej na tle dzieł europejskiej klasyki. 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości stanowi znakomitą okoliczność do ukazania piękna sztuki muzycznej stworzonej na przestrzeni dziejów i tworzonej obecnie przez polskich twórców. Wstęp wolny!

Festiwal odbywa się dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D. oraz Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego. Partnerami Festiwalu pozostają Pensjonat CrosnaSpa w Krościenku n.D. oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Festiwal odbywa się pod patronatem medialnym TVP Kraków, Radia Kraków oraz portali internetowych Pieninyinfo, Góralinfo.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: arch. artystów
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij