Włoscy artyści na scenie szczawnickiego kinoteatru Pieniny

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.03.21 11:27 / news / czytano 2008 / opinie 0

Wspaniałe widowisko, gra teatralna, taniec a przede wszystkim akrobatyka na najwyższym poziomie w wykonaniu małych i dużych artystów z Novary we Włoszech wzbogaciła sobotnią ofertę rozrywkowo-kulturalną Szczawnicy.

To była prawdziwa mieszanka sztuki cyrkowej, akrobatyki, teatru, tańca i iluzji. Mimo, że szczawnicka publiczność nie dopisała spektakl był godny obejrzenia. Na scenie zaprezentowały się dzieci, młodzież i dorośli z włoskiego miasteczka w północno-zachodniej części kraju.

Włoska Szkoła Akrobatyki i Teatru „Dimidimitri" gościła w Szczawnicy nie pierwszy raz. Wcześniej w 2013 roku porozumieniem pomiędzy Miastem i Gminą Szczawnica utworzona została filia włoskiej szkoły, która miała kształcić dzieci, młodzież oraz zainteresowanych dorosłych w umiejętnościach akrobatycznych, żonglerce i aktorstwie. Była to pierwsza tego typu szkoła na terenie powiatu nowotarskiego a jej powstanie było skutkiem współpracy szczawnickiej i włoskiej młodzieży. W zajęciach wzięło wtedy udział około 50 osób.

Włoski temperament, humor sytuacyjny i zabawa - to obejrzeliśmy w niemal dwugodzinnym przedstawieniu w sobotni wieczór. Na spotkanie zaprosił Miejski Ośrodkek Kultury w Szczawnicy wraz z grupą Dimidimitri.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij