Grzęda Spajki wygrali CALH

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.03.20 10:27 / news / czytano 2515 / opinie 0

Sześć zespołów, prawie cztery miesiące rozgrywek i jedenaście kolejek - to bilans kolejnej edycji Czorsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej.

Wszystkie spotkania odbywały się w gminnej hali widowiskowo - sportowej w Maniowach i przyniosły mnóstwo sportowych emocji. Podczas uroczystego finału puchary wręczył drużynom Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

W minioną sobotę, 17 marca 2013 r. w hali sportowej w Maniowach odbyły się ostatnie mecze w ramach CALH 2012/2013. Jak zwykle podczas spotkań nie zabrakło piłkarskiej pasji, sportowego zacięcia i szeroko pojętych emocji.

Te sięgnęły niemal zenitu, kiedy podczas meczu między drużyną z Ostrowska, a OSP Maniowy ważyły się losy łącznie 3 drużyn. Jedna z nich miała spaść z przysłowiowego pudła. Spadła tym razem „Disco Bajka”- sympatyczna ekipa z Tylmanowej, która po przegranej z chłopakami z „Zajazdu Czorsztyńskiego” przegrała z OSP Maniowy gorszym stosunkiem zdobytych bramek i tym samym zajęła niewdzięczne czwarte miejsce.

Niepodważalnym zwycięzcą tegorocznej edycji została natomiast drużyna „Grzęda Spajki”, która już w przedostatniej kolejce zapewniła sobie zwycięstwo. Podsumowując grę tegorocznego lidera należy krótko stwierdzić, że przepisem na sukces zdaje się być wzajemne zrozumienie i szacunek wśród drużynowych kolegów.

Drugie miejsce zajęli stali bywalcy podium CALH, czyli zespół Migrond Ostrowsko, który jak do tej pory nigdy nie pozwolił zepchnąć się poza pierwszą trójkę. To także do tej ekipy, a konkretnie do Bartłomieja Waksmundzkiego trafił tytuł tzw. Króla Strzelców.

Największa niespodzianką na podium była drużyna OSP Maniowy, która zajęła wysokie 3 miejsce. Chłopaki poczynili olbrzymie postępy od ostatnich rozgrywek i zgarnęli upragniony puchar.

A łatwo nie było… Tegoroczna liga to zdecydowanie wyrównany poziom. Żadnej z drużyn nie brakowało kunsztu piłkarskiego, czy umiejętności. Czasem zabrakło tylko składu, który pozwoliłby zdobyć kolejne punkty, co zdarzało się zarówno chłopakom z Władców Puszczy, czy Zajazdu Czorsztyńskiego. Jednak po ostatnich meczach widać wyraźnie, że chłopaki zarówno jednej, jak i drugiej ekipy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Cóż, już niebawem, bo za kilka miesięcy będą mieli ponownie okazję.

Wyniki Czorsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej

lp - drużyna / mecze / punkty / bramki
1 - Grzęda Spajki / 11 / 26 / 84-48
2 - Migrond Ostrowsko / 11 / 20 / 70-48
3 - OSP Maniowy / 11 / 16 / 72-58
4 - Disco Bajka / 11 / 16 / 49-57
5 - Władcy Puszczy / 11 / 13 / 54-60
6 - Zajazd Czorsztyński Team / 11 / 13 / 59-80

Autor: Aneta Markus / oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij