ZEW Niedzica S.A.Liderem Przedsiębiorczości Społecznej 2014

Fot. 2014.10.06 07:29 / news / czytano 1824 / opinie 0

W miniony czwartek 2 października br., w Krakowie, podczas uroczystej gali, zorganizowanej już po raz czwarty przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, wyłoniono liderów przedsiębiorczości społecznej z całego województwa. 

Radość społeczności lokalnej przynieść może fakt, że w konkursie doceniona została niedzicka spółka – zwyciężając, wraz z Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie w kategorii „Przedsiębiorstwo wspierające rozwój ekonomii społecznej w Małopolsce”. 

- Jesteśmy zaszczyceni docenieniem naszych działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaufanie, jakim obdarzyła nas społeczność lokalna, zaufanie, które pozwala im z odwagą tworzyć nowe inicjatywy na rzecz mieszkańców regionu. Fakt, że w pewnej części również właśnie dzięki nam, widać dużą aktywizację wśród Organizacji działających na tym terenie, że tworzą się relacje pomiędzy nimi, jest dla nas największą nagrodą  – powiedział Grzegorz Podlewski Prezes Zarządu ZEW Niedzica S.A. 

Zespół Elektrowni Wodnych poza podstawową działalnością jaką jest wytwarzanie, dystrybucja zielonej energii, prowadzenie gospodarki wodnej a także działalność turystyczna, od wielu lat znaczną część zysków przeznacza na szeroką aktywność społeczną. Jej przejawami są liczne inicjatywy, wydarzenia sportowe i rozrywkowe, wspieranie młodych sportowców, działalność proekologiczna oraz dbałość o bezpieczeństwo i edukację najmłodszych. Właśnie w kierunku tych ostatnich, 3 października spółka uruchomiła Akademię Młodego Energetyka, w której, pod okiem wykładowców wyższych uczelni, ok. 85 dzieci i młodzieży z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów będzie zdobywać wiedzę i rozwijać swe pasje i kreatywność. Tematami pierwszych wykładów na Akademii Młodego Energetyka była: „Magiczna fizyka - wycieczka po świecie fizyki” oraz „Ruch drgający w przyrodzie – czyli o tym jak natura buja?

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij