Żółte Sromowce Niżne

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.06.15 22:24 / news / czytano 2786 / opinie 0

8. Międzynarodowy Pieniński Marsz Dobrego Humoru to 8,5 kilometrowa trasa z przystani flisackiej Majere do Czerwonego Klasztoru z dziewięcioma przystankami.

Marsz poprzez  przyrodnicze ścieżki Pienińskiego Parku Narodowego kończył się dopiero po pokonaniu wszystkich przystanków, gdzie czekał na uczestników zasłużony wypoczynek przy zabawie w towarzyszeniem zespołów muzycznych. Każdy z uczestników otrzymał żółtą koszulkę, dzięki której Pieniny w okolicy Sromowiec oraz Czerwonego Klasztory na Słowacji zrobiły się żółte.

Jeden z przystanków znajdował się w Restauracji „U Flisaka” w Sromowcach Niżnych, w której podczas wspólnego biesiadowania przygrywała kapela Białopotocanie. Właściciel restauracji Piotr Golec już od 7 lat współpracuje ze Słowakami. - W pierwszym roku uczestników marszu było około setki, każdego roku impreza rozrastała się o kolejne sto. W tym roku zgłosiło się około ośmiuset uczestników. - mówi Golec.

Na wieczór organizatorzy marszu zaplanowali koncerty  słowackich zespołów Druhé Ja, The FOX, Z hadice Šľajfík obok ośrodka wypoczynkowego Dunajec Village.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij