Żyj wesoło, zdrowo, ekologicznie i praktycznie - ekologiczni uczniowie z Tylmanowej

Fot. Lucyna Kozub 2015.05.06 11:36 / news / czytano 2344 / opinie 0

24 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tylmanowej podczas uroczystych obchodów Miedzynarodowego Dnia Ziemi odbył się konkurs mody ekologicznej. Uroczystość rozpoczęto od obejrzenia montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klas V i VI pod hasłem: „Sprawa dla Ekologa”.

Celem tej prezentacji było zapoznanie obecnych z podstawowymi zasadami ekologicznymi, które są preferowane w naszej szkole. Są to: ochrona przyrody, poszanowanie zieleni, segregowanie śmieci, korzystanie z materiałów podlegających recyklingowi, ograniczanie zużycia energii elektrycznej i wody, używanie produktów i torebek ekologicznych, utylizowanie produktów szkodliwych.
 
W atmosferze dobrej zabawy wszyscy uświadomili sobie jak wiele zależy od każdego z nas jeśli chodzi o ochronę przyrody.
 
Wszystkie stroje zostały  wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, opakowań, rolek po papierze toaletowym, tektury, torebek foliowych, butelek plastikowych, nakrętek, zużytych płyt CD. 
 
Modelki i modele prezentowali na wybiegu swoje ''ekokreacje"  w rytm muzyki przechadzając się po czerwonym dywanie. Dla jury to było trudne zadanie. Wszystkie prace były zachwycające i tylko drobne detale pozwoliły wyłonić zwycięzców. W ocenie brano pod uwagę walory praktyczne i zgodność prezentacji z tematyką obchodów, formę i pomysłowość, umiejętność zaprezentowania kreacji w rytm muzyki. Publiczność była zachwycona prezentowanymi strojami.
 
To było kształcące wydarzenie, ale i  świetna zabawa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oryginalnych pomysłów, świetnie wykonanych strojów i wspaniałej prezencji!
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Lucyna Kozub
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij