Cross Country SHERCO CUP oraz VI runda Pucharu Południowej Polski w Ochotnicy Górnej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.10 23:20 / news / czytano 5817 / opinie 0

W niedzielę podczas jednej z największych imprez motocyklowych w południowej Polsce wystartowało blisko dwustu zawodników. Impreza Cross Country SHERCO CUP w Ochotnicy Górnej była zarazem VI rundą Pucharu Południowej Polski. 

Takiej imprezy na taką skalę w Ochotnicy jeszcze nie było - to najczęściej padające z ust widzów stwierdzenie podczas niedzielnych zawodów zorganizowanych w miejscu planowanego wyciągu narciarskiego w Ochotnicy Górnej (osiedle Mostkowe). Było gorąco, głośno i widowiskowo. Zawody w 30 stopniowym upale bez wątpienia były dla zawodników nie tylko pokazem ich umiejętności i wytrzymałości ale też próbą charakteru. Impreza przyciągnęła amatorów znanych dobrze w światku motocyklowym z całego południa Polski, jak i profesjonalnych zawodników z licencjami nie tylko z Polski.

Trasa zawodów cross-country biegła po bardzo zróżnicowanym terenie pod względem rodzaju podłoża, były techniczne zjazdy i podjazdy. Przygotowana została niezwykła, urokliwa wizualnie ale też wymagająca i ekscytująca trasa z bardzo dużą różnicą wzniesień, która wynosi około 400 m. Impreza odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

WYNIKI

Organizatorem imprezy był Gorczański Klub Motorowy Ochotnica, na facebookowej stronie klubu czytamy następujący komentarz:

SUKCES SUKCES SUKCES!!! Tak możemy skomentować zawody, które odbyły się wczoraj w Ochotnicy Górnej. 
Mimo afrykańskich upałów, do naszej miejscowości przyjechało około 150 zawodników, nie tylko z południa, ale co sie okazało z całej Polski!!! 

Dziękujemy wszystkim ZAWODNIKOM, KIBICOM, oraz SZTABOWI LUDZI, którzy pracowali ciężko, żeby osiągnąć sukces. 
Po zawodach dało się słyszeć wiele pozytywnych opinii na temat naszej imprezy, co cieszy tym bardziej, że były to pierwsze zawody organizowane przez GKM OCHOTNICA. Oczywiście dochodziły do nas także negatywne opinie, ale i takie są potrzebne, aby wiedzieć co mamy poprawić na następny raz. 

Z bardzo dobrej strony pokazali sie również nasi zawodnicy, którzy wywalczyli bardzo dobre pozycje! Na początku wystartowali nasi quadowcy, odnosząc swoje życiowe wyniki!!! Szymek Wójciak stanął na drugim stopniu podium w klasie quad 2K, a Damian Giemzik, zdobył trzecie miejsce w klasie quad 4K! Nasi motocykliści także pokazali, że umieją się ścigać!

W klasie Senior1 na najwyższym stopniu podium stanął Adam Podgórski! Dalej na wspaniałej siódmej pozycji w swoim debiucie na zawodach, uplasował się Rafał Czajka! W tej samej klasie równie dobre, bo czternaste miejsce zajął Rafał Gabryś. Reszta naszych zawodników pojechała także znakomicie, 21 był Andrzej Sokołowski, 23 Daniel Buczek, 38 Krzysztof Florczyk, który ze względu na problemy techniczne nie ukończył wyścigu, oraz 39 Jakub Giemzik, który uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi, na szczęście tylko z pozoru, ponieważ skończyło się tylko na obitych żebrach.

Następną klasą w której startowali nasi klubowicze była kategoria Senior 1, w której wygrał nasz kolega z Ochotnicy Grzegorz Sikora! Dziewiątą pozycję, jadąc bardzo szybko wywalczył Piotr Franasowicz!, 24 miejsce zajął Jacek Duduś, 29 był Marcin Rusnak, który zmuszony bym zakończyć wyścig wcześniej z powodu przebitej opony. 39 miejsce zajął Sebastian Chrobak.
 
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!

Autor: Oprac. red.
Źródło: gkmochotnica.pl
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij