Igrzyska Powiatu Nowotarskiego - sukces indywidualny i drużynowy szachistów z Krościenka

Fot. Zdzisław Soliwoda 2014.12.06 08:48 / news / czytano 3041 / opinie 0

W piątek 5 grudnia 2014 w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu rozegrano Igrzyska Powiatu Nowotarskiego w szachach dla uczniów szkół podstawowych.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju koordynator sportu w Powiatowym Centrum Kultury pan Józef Dyda podkreślał, że szachy są coraz popularniejszą dyscypliną wśród dzieci. Z roku na rok rośnie liczba graczy i poziom ich umiejętności. W 2010 roku w tych zawodach wzięło udział tylko 17 szachistów, w 2013 liczba grających podniosła się już do 53, w tym roku do rozgrywek przystąpiło 64 uczniów ze szkół podstawowych.

Jak co roku sędzią głównym turnieju był Paweł Mroziński - arbiter klasy międzynarodowej. Liczba rund: 7, system rozgrywek: szwajcarski.

Klasyfikacja indywidualna chłopców :
1. Marek Pniaczek- Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej 
2. Kacper Trzęsała- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D
3. Oskar Maciaszek- Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu  

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt :
1. Natalia Bąk - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
2. Julia Musiał - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D
3. Beata Pudzisz- Szkoła Podstawowa w Klikuszowej

Dzięki bardzo dobrym i wyrównanym wynikom szachiści z Krościenka zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej ex aequo z bardzo silną ponad dwudziestoosobową drużyną ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana z Rabki. Na podium w klasyfikacji drużynowej (III miejsce) znalazła się także drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Nowego Targu. 

W skład drużyny z Krościenka, która zajęła I miejsce weszli: Julia Musiał, Justyna Musiał, Agnieszka Potaśnik, Kacper Trzęsała, Filip Czerwiec i Michał Soliwoda. Szkołę w Grywałdzie reprezentowała Natalia Bąk, która obroniła zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrzyni Powiatu.

Z szachowym pozdrowieniem:
Zdzisław Soliwoda
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij