Kalkulator OC bez podawania danych osobowych — jak to działa? (art. sponsorowany)

Fot. 2020.05.14 08:18 / news / czytano 306 / opinie 0

Nie chcesz udostępniać swoich danych osobowych w Internecie? To zrozumiałe, bo nie zawsze masz pewność, do kogo trafią i czy zostaną wykorzystane w sposób zgodny z prawem. To również chęć uniknięcia nielubianego spamu marketingowego zalewającego skrzynkę. Są jednak sytuacje, w których podanie informacji o miejscu zamieszkania czy sytuacji rodzinnej jest potrzebne, aby uzyskać spersonalizowaną ofertę.

Za popularnością internetowych kalkulatorów do obliczania wysokości składki polisy na OC stoi przede wszystkim oszczędność czasu. Korzystając z wygodnego narzędzia online https://rankomat.pl/samochod/kalkulator-oc-bez-podawania-danych, kierowca może poznać oferty kilku towarzystw i wybrać tę najlepszą. W tym celu jednak proszony jest o podanie danych osobowych.

Potrzebne dane

Zakup OC to nierzadko wydatek przekraczający 1000 złotych. Osoby, które chcą skorzystać z tańszych opcji, szukają ich za pośrednictwem porównywarek online. Część z nich czuje się niekomfortowo z faktem, że kalkulator pyta o ich stan cywilny czy miejsce zamieszkania. Tymczasem okazuje się, że im więcej szczegółowych danych podasz, tym bardziej konkretna będzie oferta. W ich gąszczu masz szansę znaleźć polisę, która będzie odpowiadała Ci tak pod względem zakresu ochrony, jak i ceny.

Wśród potrzebnych informacji są m.in.:

te dotyczące pojazdu — marki, modelu, roku produkcji, pojemności silnika czy rodzaju paliwa. Nie musisz podawać numeru rejestracyjnego,
te dotyczące kierowcy i pozostałych użytkowników samochodu — nie musisz podawać numeru pesel, ale zostaniesz poproszony o dane kontaktowe, datę uzyskania prawa jazdy, stan cywilny, miejsce zamieszkania, historię ubezpieczenia.

Czy warto podawać numer telefonu i adres e-mail? Jeżeli faktycznie szukasz najkorzystniejszej oferty to tak. Możesz natomiast zastrzec, że nie życzysz sobie kontaktów w celach marketingowych. Wtedy nie będziesz otrzymywał informacji handlowej tylko ofertę polisy OC.

Po co ubezpieczycielowi Twoje dane?

Na podstawie danych przekazanych za pośrednictwem kalkulatora, ubezpieczyciele mają szansę przygotować dla Ciebie ofertę i przedstawić ją drogą telefoniczną lub mailową. W ten sposób nie musisz wychodzić z domu, aby osobiście udać się do punktu. Wszystko zostaje załatwione zdalnie, a Ty masz szansę w pełni świadomie wybrać najlepszą polisę. 

Brak niektórych danych może skutkować zawężeniem listy propozycji. Dlatego, jeśli rzeczywiście chcesz podpisać umowę z towarzystwem, to nie omijaj najważniejszych pól — każda z przekazanych informacji przydaje się do opracowywania realnych ofert, szytych na miarę Twoich potrzeb.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij