Justyna Janczy i Mateusz Polaczyk mistrzami Polski

Fot. 2015.08.04 11:47 / news / czytano 2956 / opinie 0

Justyna Janczy i Mateusz Polaczyk mistrzami Polski seniorów w kajakarstwie górskim. Czempionat rozegrano na krakowskim torze.

Reprezentantka Spływu Sromowce Wyżne nie dała najmniejszych szans konkurencji. Jest jeszcze juniorką, ale już rządzi i dzieli w kraju w C-1. Na czwartym miejscu zawody ukończyła reprezentantka szczawnickich Pienin – Ewa Hurkała.

Mateusz Polaczyk to już uznana firma. Dla niego to kolejny sukces na krajowym podwórku w kajakowej jedynce. Straszy brat Grzegorz zajął czwarte miejsce, a tuż za nim uplasował się Rafał. Czwarty w Polaczyków Łukasz zajął dziewiąte miejsce. Na siódmej pozycji sklasyfikowano Krzysztofa Majerczaka z Pienin. Bracia Polaczykowie w drużynie zostali mistrzami kraju.

Ich siostra Joanna Mędoń Polaczyk w K-1 uplasowała się tuż za podium na czwartej pozycji. Tytuł mistrzowski wywalczyła Natalia Pacierpnik z KKK Kraków.

W C-2 bracia Filip i Andrzej Brzezińscy zostali wicemistrzami kraju. Na trzeciej pozycji uplasowali się mistrzowie świata U23 pieniński duet Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, a na czwartym miejscu zawody ukończyła para Przemysław Plewa i Patryk Brzeziński. Wymienione duety w drużynowym spływie zdobyli złote medale.
 
Autor: Stefan Leśniowski
Źródło: sportowepodhale.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij